Багатьом відомий скандал навколо незаконного будівництва 8-ми поверхового будинку по вулиці Мазепи, 35А це питання багатьом вже набридло. Всі з нетерпінням чекали чим закінчиться протистояння між міською радою і забудовником ПП «Прогрес-буд ІФ» для якого, як заявляє його керівник В.Друк, закони не писані.

Раніше в ЗМІ повідомлялось, що суддя в Івано-Франківській області В.Калашник аж надто прихильно ставиться до незаконного забудовника. Різні в людей були здогадки, думки але всі сходились на одному: Тут щось не так. Багато людей добре знають «доброту» судді Калашника і їм відомо також, що свою «доброту» Калашник цінує дуже високо, він як великий «добряга» може цією добротою поділитись.

На 21 жовтня був призначений розгляд справи за позовом Івано-Франківської міської ради до ПП «Прогрес-буд ІФ» про знесення 8-ми поверхового будинку по вулиці Мазепи, 35А, який депутати міської ради визнали самочинним будівництвом. Багато було судових засідань стосовно даного позову, але головуючий суддя Калашник витворяв що хотів, маніпулював іншими суддями колегії, учасниками процесу. Такі його дії викликали багато запитань на які в той час відповіді не було.

Але як казав відомий класик: поспішай не поспішаючи. На днях по місту з великою швидкістю поповзли чутки, що нібито суддя Калашник «позичив» у Друка двісті тисяч доларів США і, як стверджують ті ж самі злі язики, що це начебто і не позичка, а так собі невеличкий подарунок зі нібито обіцяне суддею Калашником прийняття неправосудного рішення на користь ПП «Прогрес-буд ІФ» де буде сказано, що незаконне будівництво після «позички» стало законним. Не хотілося б у це вірити, але…

Якщо цей факт дійсно мав місце, то суддя Калашник дуже добре розумів, що в нинішні лихі часи за такі викрутаси можна потрапити і під кримінал, і позбутись посади. Можливо його тішила думка, що з такою «позичкою» можна і ризикувати. Тим паче, як ми бачимо суди не дуже хочуть ставати на чесну дорогу, та й злочинів вчинених суддями не поменшало. Але добре відомо, що жоден суддя після Майдану ще не покараний.

Все це так, але трошки і не так. Як кажуть розумні люди, які мають відношення до судів, що суддя Калашник застосовував до своїх колег-суддів, які разом з ним розглядають позов про знесення незаконної будови заборонений прийом, який часто використовують адвокати. Він (Калашник) без відома колег-суддів, без їхньої на те згоди «позичив» двісті тисяч доларів США і під чесне імёя своїх колег, і можливо, також від їхнього імені обіцяв незаконне зробити законним.

Коли про цей випадок стане відомо іншим суддям то Калашнику не позаздриш, якщо це дійсно правда. А «позичав» головуючий суддя Калашник під своїх колег-суддів чи ні покаже рішення суду. Чекаємо результату.

З’явились питання і до Івано-Франківського міського суду. Цей самий суд в одному і тому ж складі суддів приймав декілька законних рішень не на користь Друка і цей же суд в тому ж складі приймає рішення по тих самих питаннях, але вже на користь забудовника, і на чорне каже біле. Можливо і в цьому суді голова або судді також «позичали» в Друка двісті тисяч доларів США?

Складається враження, що обласна і міська прокуратури також страждають на цю хворобу – в когось за щось «позичати», наприклад, в того ж Друка. Чомусь ніяк майже за два роки не можуть прокурори розслідувати злочини по незаконному будівництву на Мазепи,35А, хоча більш вірогідно, що не хочуть. В прокуратурі існує теорема вертикаль і «позичати», там має право одна або дві особи, але не рядові службовці, а відробляють «позику» всією прокуратурою. Старшна і в той же час смачна для деяких посадовців «позика». Але все до пори до часу. Янукович також думав, що взяв Бога за бороду. Не вийшло. І вам «позичальникам» скоро увірветься.

Особи в суддівських мантіях та прокурорських погонах дуже швидко окигали від страху після Майдану і надіються прикритись фальшивими так званими люстраціями Ткачівського-Островського. Не вийде цей фокус. В найкоротший час буде опубліковано список тих, які вчиняли злочини як в судах, прокуратурі так і і нших справах і владних структурах. Досить терпіти.

P.S. вже з’явились перші щури з прокуратури та суду, які переховуються в лікарнях.